היפנוזה

ד"ר קנון ערך למעלה מאלף חקירות ע"י היפנוזה מכולן נתקבלו תוצאות שוות.
הוא היגע למסקנה שגלגול נשמה היא תופעה אמיתית, אפשר להתווכח על הנושא ולהוכיח את ההפך בעזרת משפטים הגיוניים מצד שני העובדות והמבחנים המדעיים מדברים בעד עצמם.
ניתוח פסיכולוגי רגיל, שפסיכאטר עושב לאדם סובל, לא תמיד יגלה את שורש הרע , מסבה ששורש זה יונק מחיים קודמים. אדם עלול לסבול בחייו הנוכחים בגלל שגיאותיו בחיי העבר, בהתאמה לחוק הנצחי של סיבה ותוצאה.

לדוגמא: סוחר כשרוני ומצליח אחד סבל כל חייו מפחד בזמן שימוש במעלית, הוא למד פסיכולוגיה ופסיכופתולוגיה באופן רציני, ובכל זאת לא נעזר אף במעט.
פסיכואנליזה לא גלתה את מקור הפחד, ההיפנוזה גילתה, היפנוזה דומה לשינה רגילה ההבדל ביניהן הוא שהמהפנט מחזיק בידיו את הפקוח על תת הכרתו של הנרדם ושולט בה. במצב היפנוטי אפשר לעקוב אחרי כל הזיכרונות מהעבר של המהופנט היות ותת ההכרה זוכרת הכל, היא מהווה מעין ארכיון של פרטים שנקלטו ע"י חמשת החושים בזמן של הכרה מלאה. אין אדם שם לבו אליהם, מפני שאינם מעניינים אותו ולכן הם "נשכחים". המהפנט פונה אל המהופנט ומבקשו שיספר את עברו וזה מספר: הוא מספר פרטים שאינם ידועים אפילו לו עצמו, כי "שכח" אותם, הוא מספר על חיו בהווה על ימי נערותו וימי ילדותו. לבסוף הוא מגיע אל זמן לידתו, הוא יודע לספר פרטים על מראה החדר בו הוא נולד, על האנשים, הרהיטים ומזג האוויר באותה שעה.
המהפנט מוסיף לשאול על עבר נוסף והמהפנט אומר מתוך מבוכה שנה הוא יוצא מתוך גופו הוא נמצא מחוץ לגופו ובכל זאת הוא ממשיך לראות את הכל, ועוד יותר מזה הוא רואה את כל מה שירצה לרואות ונמצא בכל מקום שיחפוץ נשמתו היא המספרת אז על חייה בספירות של חיים בעולם האחר, על "מותה" ועל חייה הקדומים בגוף גשמי.
בחקירה היפנוטית גילה אותו סוחר, שכמה מאות שנים לפני כן הוא היה גנרל סיני. במקרה תאונה הוא נפל מגובה רב ונהרג. נשמתו הנפגעת השפיעה על עצביו וזהו מה שגרם למחלת הפחד מפני נסיעה במעלית. (הריפוי בחלקו נעשה אף הוא בעזרת היפנוזה).

דוגמא נוספת: אישה שהיה לה פחד נורא ממים בהרדמה היפנוטית היא גלתה שבהיותה עבד ברומא העתיקה היא הוטבעה ע"י שרשרות ואבנים שנקשרו לגופה.

עוד מקרה: אדם סבל מפחד מאסון העלול לקרות בגישוש היפנוטי לא נמצא הסיבה לפחד  זה בחייו הנוכחים ולכן נמשכו בגישוש לחיים שלפני הלידה, הם חיי הנשמה ואחר כך לחיים הקודמים על פני האדמה, באותם חיים היה האיש עבד מצרי של שליט רומאי.
הרומאי נהג לאיים עליו תמיד בעונשים אכזריים. הגישוש נימשך הלאה אל העבר, האיש "סקר" כמה "חיי עבר" שלו אבל באותם חיים לא נמצאה סיבה כל שהיא לפחד הנזכר .