חלומות צלולים

להתעורר בתוך החלום

תארו לעצמכם שאתם חולמים חלום… ולפתע, אתם מתעוררים בתוכו! כלומר, אתם עדיין חולמים, אבל המודעות שלכם התעוררה בתוך החלום: אתם יודעים שאתם חולמים, אתם יודעים שכל מה שקורה כרגע איננו אמיתי ואתם יכולים לעשות כל מה שאתם רוצים…!

כמובן, זה מסקרן מאוד לגלות איפה אתם נמצאים. אתם עשויים להסתכל סביב, לראות מה קורה… אתם עשויים לעשות כל מה שאתם רוצים, כי אתם יודעים שלא יקרה לכם כלום – זה חלום!… אתם כאילו נמצאים במאטריקס, רק שכאן אתם לא יכולים אפילו למות או להיפגע… כאן אתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים, לנסות לעשות מה שאתם רוצים – והכל אמיתי עם ראיה, שמיעה, תחושה פיסית (כולל כאב!), חוש ריח, טעם, הכל!!! אתם יכולים לדבר עם אנשים, לקפוץ, לשיר, להתאמן על מה שאתם רוצים, לנסות דברים שאתם לא מעיזים לנסות במציאות – הכל! מה שאתם רוצים!! זוהי מציאות וירטואלית ברמה הגבוהה ביותר שקיימת!!! היא איננה שונה כלל מהמציאות המוכרת לנו, פרט לכך שבשלב מסויים החלום יסתיים, אנחנו נתעורר ממנה וגופנו יהיה שלם וללא פגע, בלי קשר למה שנעשה בתוך אותה מציאות.
חוויה זו של מודעות בתוך החלום, מכונה "חלום צלול". חלום צלול הוא חלום שבמהלכו אנחנו יודעים שאנחנו חולמים. ידיעה זו הופכת אותו ל"צלול". הצלילות שלנו בתוכו מתבטאת בכך שאין אנו חייבים לעשות את מה שחלמנו שאנחנו עושים – אנחנו יכולים לעשות כל מה שאנחנו רוצים.

כשאנחנו חולמים חלום, ניתן לחלק את המתרחש לשני חלקים:

  1. המקום שבו אנחנו נמצאים – סביבת החלום.
  2. הדבר שאותו אנחנו עושים – הפעולה שלנו בחלום.

כל חלום מורכב משני החלקים האלה: סביבת החלום והפעולה שלנו בחלום. אם במהלך החלום אנחנו קולטים לפתע שאנחנו חולמים, הדבר משפיע באופן מיידי על מעשינו בחלום. אנחנו קולטים לפתע שזה חלום ושאיננו חייבים לעשות את מה שאנחנו חולמים שאנחנו עושים ושאנחנו חופשיים לעשות כל מה שאנחנו רוצים באותה סביבת חלום. אנחנו אפילו יכולים לנסות לשנות את סביבת החלום, או לעבור לסביבת חלום אחרת, למרות שלפעמים דווקא מעניין לחקור את הסביבה שאנחנו בתוכה.

מתוך מצב של "חלום צלול" אפשר בהדרגה להתאמן ולהגיע לשליטה מוחלטת בחלום. אפשר להזמין אירועים, ליצור דברים, לברוא מצבים ולהתנסות למעשה בכל חוויה שאנחנו רוצים להתנסות בה, בלי סיכונים.