רייקי

רייקי הינה שיטת ריפוי ואיזון אנרגיה המועברת מהמטפל אל המטופל באמצעות הידיים במגע עדין וישיר. הרייקי דוגלת בחיבור בין האנרגיה הקוסמית ואנרגית האדמה המתחברת בשני כיווניה אל המטופל. על פי שיטת הרייקי, מהווה המטפל אמצעי להעברת אנרגיה קוסמית אל המטופל אך הוא אינו ניחן בהכרח בכוחות מיוחדים . בניגוד למרבית שיטות הרפואה האלטרנטיביות, קיימת שיטת הרייקי רק כמאה שנה.
השיטה פותחה על ידי דר' מיקאו יוזי, אשר הסתגף על הר במשך עשרים ואחד יום והרגיש את אנרגיות  העולם מתרכזות אצלו, לאחר תקופה זו ראה כי ניחן בכוחות ריפוי.

פירוש המילה רייקי ביפנית :
ריי – יוניברס
קי – אנרגיה

הדוגמא הבולטת ביותר ביישום שיטת הרייקי כיום יום הינה: כאשר אנו נופלים או כואב לנו הראש או הבטן, אנו מניחים את ידינו על מקום הכאב, הידיים מקרינות חום, זאת אומרת מעבירות אנרגיות אל מוקד הכאב ומביאות להקלה.
כל אחד יכול לטפל בעצמו ברייקי. בטרם יוכל האדם לטפל בעצמו או באדם אחר ברייקי, עליו להשתלם במשך שלושה שלבי לימוד אשר מביאים אותו לדרגת מטפל . השלב הראשון: החשוב מכולם, כולל עשרים ואחד ימי הסתגפות וניקוי המערכת הגופנית מאנרגיות השליליות. קיים צורך להיפטר מאנרגיות שליליות אלה משום שהן מביאות את הגוף למצבים של כאב וייאוש. במהלך התקופה עובר התלמיד כיוונון. בשלב השני: מקבל התלמיד יכולת גבוהה יותר להעביר אנרגיית איזון וכיוונון נוסף, בסופו לומד התלמיד לאזן בין השכל לרגש.