תרגילי ריכוז

בדף זה אלמד תרגילים שיעזרו לשפר את יכולות הריכוז, ולבסוף אתן תרגיל שבו תוכלו לבדוק האם יש לכם יכולת ריכוז טובה.

תרגיל ריכוז מקוון

את התרגיל הזה קבלתי כתשובה בחלום,לאחר ניסוי ממושך,הגעתי למסקנה שתרגיל זה הוא אחד התרגילים הטובים ביותר שיכולים לשמש כל אחד שמעוניין גם לבדוק את יכולת הריכוז וגם לתרגל.ניתן להגיע לתוצאות ממש מדהימות בתקופה קצרה יחסית. כל שדרוש הוא שעון אנלוגי(מתקתק) והרבה רצון.
ובכן לתרגיל.שב ישיבה נוחה בכיסה הבט בשעון ובמחוג השניות,הקשב לתקתוק השעון. עצום את העיניים וספור יחד עם התקתוק 60 שניות.פתח את העיניים והבט אם ספרתה בדיוק 60 שניות או שהקדמתה או אחרתה מספר שניות אם הספירה לא היתה מדויקת,משמע יצאתה מהריכוז. התחל את התרגיל שוב התרכז טוב בתקתוק השעון למשך 60 שניות בעיניים עצומות.
כאשר תצליח להתרכז במשך דקה,עבור לשתי דקות וכן הלאה עד 5 דקות אם הגעתה ל-5 דקות אתה בעל יכולת ריכוז טובה מאוד.
תרגיל זה מאלץ אותך להיות מרוכז,ובכך אתה מפתח את המודעות לריכוז למכין את עצמך טוב יותר לתרגילי מדיטציה.
בהצלחה.

תרגיל ראשון:

שבו נינוחים ואחזו בידכם חפץ כלשהו כמו שעון , טבעת או כל חפץ שאינו עולה על גודלו של אגרוף, רצוי שלא יהיה חלק ואחיד מכל צדדיו.
התבוננו בחפץ היטב סובבו אותו לאט לאט תוך כדי נשימות איטיות, התמקדו בכל זיז, בליטה וצבע, לימדו אותו בע"פ היטב. משך הצפייה בחפץ אמור להיות בין דקה לשתי דקות.
הניחו את החפץ, עצמו את העיניים והמשיכו להתבונן בו בעיניים עצמות. השתדלו להתמקד טוב טוב בכל הפרטים הקטנים שראיתם בו סובבו אותו בדמיונכם והשתדלו לראות אותו ברור ככל האפשר לאחר מספר שניות החפץ יתחיל להיות מטושטש בדמיונכם ויעלם פיקחו את העיניים וחיזרו על התרגיל שנית. לאחר תרגול של מספר פעמים במשך מספר ימים יהיה באפשרותכם להתרכז מספיק טוב כדי לראות את החפץ למשך זמן ארוך יותר, ככל שתתרגלו כך תצליחו טוב יותר להתמקד ולהתרכז.